Stanąłeś przed problemem umeblowania mieszkania albo remontu? Potrzebujesz nowej kuchni? Przeraża Cię sama myśl jak przez to przejść? Nic się martw! Marka Atlas Kuchnie poprowadzi Cię przez ten proces za rękę! W branży kuchennej działamy ponad 30 lat i zjedliśmy już zęby na kuchniach. Pozwól nam być swoim przewodnikiem po kuchniach! Oto jak zrealizujemy Twoją kuchnię.
1. Inspiracja
Na początek proponujemy zainspirować się naszymi propozycjami aranżacji kuchennych. Znajdziesz je na stronie internetowej Atlas Kuchnie oraz w katalogu „Interiors”. Pamiętaj jednak, że to tylko przykładowe aranżacje. Pełna kolekcja Atlas Kuchnie to ponad 120 kolorów i wzorów frontów, ponad 2500 różnych typów szafek o różnych wymiarach i funkcjach, o palecie kilkuset lakierów nie wspominając. Również kolor korpusu szafki, blatu i uchwyt wybierzesz indywidualnie. Z elementów składowych kolekcji Atlas Kuchnie, jak z klocków lego, stworzymy dla ciebie kuchnię. Aranżacje na zdjęciach być może podsuną Ci jakieś pomysły i pomogą przygotować się do spotkania z projektantem.

2. Umówienie się z projektantem
Teraz już jesteś gotowy do spotkania z projektantem Atlas Kuchnie. Na stronie internetowej Atlas Kuchnie znajdź najbliższy salon. Zadzwoń i umów się na spotkanie. Oczywiście możesz wpaść do salonu spontanicznie, jednakże nie masz wówczas pewności czy projektant będzie wolny i będzie mógł poświęcić Ci czas.

3. Rozpoznanie potrzeb
Spotkanie z projektantem rozpocznie się od rozpoznania Twoich potrzeb dotyczących kuchni. Dla nas najważniejszy jest człowiek i jego potrzeby. Dlatego zawsze zaczynamy od człowieka, a nie od murów. Projektant zada Ci szereg pytań, aby poznać czego potrzebujesz. Dobry projektant to taki, który rozezna się w potrzebach, o których sam nawet nie wiesz. Kuchnię projektujemy przeciętnie na 20 lat i musi ona spełniać Twoje oczekiwania nie tylko dzisiejsze, ale również te jutrzejsze. Jeżeli masz swoje ulubione aranżacje, które wcześniej znalazłeś w katalogu, pokaż je, będą wskazówką dla projektanta. Pamiętaj, że obraz wart jest tysiąca słów. Jeżeli masz dokumentację budowlaną lub zwymiarowany szkic murów swojej kuchni, zabierz go ze sobą, to przyspieszy cały proces. Jeżeli nie – nic się nie martw. Projektant przyjedzie do Ciebie na pomiary. Projektant zapyta Cię również o budżet jaki chcesz przeznaczyć na kuchnie. Warto przedstawić go otwarcie, to ułatwi dalszą współpracę.

4. Doradztwo i rekomendacja
Kiedy projektant poznał już Twoje oczekiwania co do kuchni, zaprosi Cię do wzorników i na ekspozycję. Atlas Kuchnie to marka, której rolą jest preselekcja najlepszego designu. Już na etapie budowania kolekcji Atlas Kuchnie wybieramy te wzory i kolory, które wg nas są warte zaoferowania. Projektant z tej kolekcji wybierze opcje najlepiej dopasowanie do Twoich oczekiwań. Nie zostaniesz sam przed szafami z ponad setką wzorników frontów, korpusów, blatów, uchwytów itd. Poprowadzimy Cię za rękę. Poszczególne rozwiązania funkcjonalne pokarzemy Ci na przykładzie kuchni znajdujących się na ekspozycji. Wspólnie z projektantem zdecydujesz o tym jakie chcesz mieć w kuchni fronty, korpusy, blaty, szyby, uchwyty oraz jakie rodzaje szafek, szuflad, cargo, oświetlenia, sortowników odpadów i innego wyposażenia. Podczas wyboru elementów kuchni projektant przedyskutuje z Tobą również aspekt cenowy, aby móc dopasować się do Twojego budżetu.

5. Projekt i wycena
Kiedy wiemy już jakie są Twoje potrzeby, mamy ustalone z czego ma się składać Twoja kuchnia i dostarczyłeś zwymiarowany szkic lub dokumentację budowlaną Twojej kuchni, możemy przystąpić do projektowania. Jeżeli jednak nie masz wymiarów, to teraz projektant musi przyjechać do Ciebie na pomiary. Jeżeli masz czas aby poczekać, wstępny projekt projektant jest wstanie wykonać przy Tobie. Wówczas na monitorze na bieżąco będziesz mógł oglądać powstającą kuchnię i zgłaszać swoje uwagi. Aby jednak dopracować projekt i wykonać wizualizacje jakości zdjęcia, projektant najczęściej będzie chciał popracować w spokoju i umówi się z Tobą na odrębne spotkanie na którym zaprezentuje projekt w wersji fotorealistycznej. Na to spotkanie przygotuje dla Ciebie wycenę kuchni, która zależy od wielu czynników: wielkości pomieszczenia, rodzaju frontów, szafek, wyposażenia. Jest więc wiele możliwości manewrowania ceną i dopasowania jej do Twojego budżetu w bardzo szerokim zakresie. Ostateczny projekt i wycena jest zawsze wypadkową potrzeb i budżetu.

6. Pomiary
Kiedy doszliście już z projektantem do konsensusu i projekt oraz wycena zostały zaakceptowane, przyszedł czas na dokładne pomiary dokonane przez projektanta, oczywiście jeżeli wcześniej projektant bazował na wymiarach podanych przez Ciebie. Po pomiarach projektant wprowadza ewentualne korekty do projektu i wyceny, jeżeli wymiary rzeczywiste różniły się od tych przyjętych do projektu.

7. Podpisanie umowy
Jeżeli projekt i wycena są przez Ciebie zaakceptowane, przychodzi czas na podpisanie umowy, która precyzuje m. in. termin dostawy i montażu, cenę, warunki zapłaty, specyfikację kuchni, a projekt stanowi załącznik do umowy. Ponieważ kuchnia będzie produkowana pod indywidualne zamówienie, zostaniesz poproszony o wpłatę zaliczki.
8. Produkcja
Po podpisaniu umowy projektant wysyła zamówienie do fabryki, a fabryka zamawia materiały pod Twoją indywidualną kuchnię i przystępuje do jej produkcji. Uprzednio technolodzy przygotowują dokumentację, jeżeli w zamówieniu pojawiły się elementy nietypowe. Zazwyczaj etap produkcji w fabryce wraz z dostawą do magazynu studia meblowego trwa ok. 8 tygodni. Zależy to od obłożenia produkcji, ale w momencie podpisania umowy ten termin już jest dla Ciebie określony z dokładnością do tygodnia.
9. Dostawa i montaż
Kiedy kuchnia przyjedzie do magazynu studia z którym podpisałeś umowę, projektant zadzwoni do Ciebie i umówi dokładny dzień i godzinę montażu. Zazwyczaj poprosi Cię o uregulowanie płatności za meble i agd przed dostawą – precyzuje to umowa, którą podpisałeś. Twoim zadaniem jest udostępnienie przygotowanego pomieszczenia, a monterzy wniosą meble i agd do Twojego mieszkania. W zależności od wielkości kuchni i stopnia komplikacji montaż trwa 1-2 dni. Nic się nie martw, monterzy zostawią po sobie porządek i meble gotowe do użytkowania. Kwestię podłączeń hydraulicznych i elektrycznych agd precyzuje umowa – uzgodnij to z projektantem przy jej podpisywaniu. Zazwyczaj monterzy mebli podłączają sprzęt do gniazd elektrycznych i gotowych przyłączy hydraulicznych.

10. Odbiór kuchni
Po zakończeniu montażu, wyregulowaniu okuć i posprzątaniu, montażyści przedstawią Ci protokół odbioru. Jeżeli wszystko jest zgodnie z projektem i specyfikacją – podpisujesz go i rozliczasz się z monterami za montaż. Natomiast, jeżeli masz uwagi do jakości mebli czy też montażu zgłoś je montażystom. Od razu poprawią, gdy będzie to możliwe. Jeżeli nie – wpisz uwagi do protokołu odbioru, a projektant w najbliższym możliwym terminie uzgodni z Tobą z czego wynikają rozbieżności i sposób załatwienia sprawy.

11. Serwis posprzedażowy
Po zakończeniu montażu nie pozostajesz z kuchnią sam. Zazwyczaj projektant umówi się z Tobą na obejrzenie kuchni u Ciebie w domu i zapyta czy jesteś z niej zadowolony. Jako marka Atlas Kuchnie udzielamy na nasz produkt 5 letniej gwarancji, a okucia do naszych mebli objęte są dożywotnią gwarancją, tzn. do końca życia mebla. Wszystkie problemy zgłaszaj do sprzedawcy z którym podpisałeś umowę, on je załatwi, jeżeli potrzeba przy współpracy z fabryką. Kupiłeś kuchnię markową od stabilnego producenta, więc możesz liczyć na „święty spokój” i przekonasz się, że warto było zaufać marce.